ABC kosmetyki – zabieg oczyszczania manualnego

  a Oczyszczanie manualne, znane kosmetyce od niepamiętnych czasów, obecnie bywa często krytykowane. Postanowiłam napisać parę słów na ten temat, ponieważ wykonując ten zabieg od wielu lat mam swoją opinię, która wynika z doświadczenia ,,in vivo”😉.
Pamiętam jeszcze ze studium kosmetycznego, jak ucząca nas dermatologii pani dr twierdziła, że ma w leczeniu pacjentów z trądzikiem o wiele lepsze rezultaty, od kiedy zaczęła współpracę z doświadczoną kosmetyczką.
Po latach mogę powiedzieć, że podzielam jej zdanie. Oczyszczanie skóry (nie czyszczenie, bo to nieprawidłowe określenie) jest podstawowym zabiegiem kosmetycznym. Wbrew pozorom wymaga (szczególnie w przypadku skóry trądzikowej) dużego doświadczenia i staranności, bezwzględniej higieny, oraz dobrania odpowiednich kosmetyków do zabiegu i później do pielęgnacji domowej.
aaaZabieg oczyszczania manualnego prawidłowo wykonany, w przypadku skóry, która tego potrzebuje daje wymierne korzyści. Na dłuższy czas poprawia stan cery, zapobiega tworzeniu się blizn i przebarwień pozapalnych. Skóra po kilku dniach od zabiegu staje się wyraźnie gładsza i ,,zdrowsza”.
Jak często należy wykonywać ten zabieg? To bardzo indywidualna sprawa. Są osoby i jest ich całkiem sporo, które wcale go nie potrzebują. Innym przez jakiś czas jest potrzebny systematycznie, o tym powinna zdecydować kosmetyczka.
Najczęściej wykonywane jest w przypadku trądzików, tłustej, zanieczyszczonej skóry (grudki, zaskórniki, prosówki). W zależności od potrzeby można wykonać oczyszczanie: twarzy, szyi, dekoltu, pleców.
aaaUzyskamy jeszcze lepsze rezultaty, robiąc w krótkim odstępie czasu po zabiegu oczyszczania ( szczególnie w przypadku skór trądzikowych, tłustych) zabiegi złuszczające (peelingi kwasowe, chemiczne, mikrodermabrazję), lub balansujące skórę zabiegi ultradźwiękowe, mikroprądy, mikronakłuwanie.
Jak każdy zabieg także oczyszczanie ma swoje przeciwwskazania np. stan zapalny skóry. Może być wykonywane o każdej porze roku. Bardzo ważne jest zachowanie szczególnej higieny bezpośrednio po zabiegu. Nie należy narażać skóry na zakażenie, dlatego zabronione jest korzystanie (przynajmniej przez 2 dni po zabiegu) z basenu, sauny, fitnessu, opalania itp. Dobrze jest zacząć jesienne zabiegi regenerujące właśnie od oczyszczania, jeżeli jest taka potrzeba.

   aJak wygląda schemat zabiegu. Bywa różny w zależności od potrzeby i wskazań. Osobiście staram się zawsze rozbudować zabieg, żeby był jednocześnie zabiegiem nawilżająco-odżywczym lub leczniczym. W najbardziej rozbudowanej wersji obejmuje on: demakijaż, peeling, rozpulchnianie skóry pod vapozonem, kawitację, oczyszczanie manualne, sonoforezę, masaż, maskę, serum , krem i ozonowanie skóry.

 

 

Podziel się tym postem w mediach społecznościowych:

Related Posts