Główna przyczyna powstawania zmarszczek i obwisłości skóry

    Podstawową przyczyną utraty jędrności skóry, tworzenia się zmarszczek, obwisłości, obrzęków pod oczami nie jest starzenie się samej skóry, tylko zupełnie coś innego.

Mianowicie zawdzięczamy ten stan rzeczy przede wszystkim zdeformowanym mięśniom twarzy, szyi, głowy, oraz nieprawidłowej postawie naszego ciała.

    Wynika to z biomechaniki naszego organizmu, której zaburzenie w jednym miejscu, będzie prowadziło do patologicznych  zmian w innych, często odległych częściach naszego ciała.

    Rykoszetem dostaje się skórze. Jedna grupa mięśni jest zbytnio przykurczona, druga rozluźniona.  Każda zmarszczka ma ukrytą przyczynę, najczęściej wynikającą z fizjologii mięśniowej, deformacji kręgosłupa zazwyczaj w odcinku szyjnym i piersiowym.

    Skrócenie szyi, utrata kąta żuchwy, to wskaźniki wieku biologicznego. Powinniśmy zadbać, żeby szyja była jak najdłuższa, wówczas nie będą powstawały na niej tak szybko zmarszczki i nie będzie tworzyła się tzw. indycza szyja z powodu nadmiaru skóry.

    Dlatego rozpaczliwe próby kompensacji tego stanu przez ostrzykiwanie skóry wypełniaczami są bezsensownym działaniem na objawy, bazującym chyba na niewiedzy klientów.

    Twarz starzeje się na dwa sposoby (występują tez warianty mieszane) :

1. Typ obrzękowy, gdzie z czasem widoczna jest utrata owalu twarzy, robią się obwisłości tzw.,, chomiczki’ i często ,,worki pod oczami” (większość ludzi tak się starzeje).

2. Typ na baba jagę, w którym charakterystyczne jest wyostrzenie z czasem rysów twarzy,  zazwyczaj więcej zmarszczek niż w typie 1, oraz wysunięcie w przód i w górę podbródka.

Takie osoby w młodości są zwykle fotogeniczne, natomiast później…

 Jak widać warto zadbać o profilaktykę, żeby na dłużej zachować urodę i wnuków nie straszyć 😉

    Korekta kształtu twarzy następuje przez uwolnienie mięśni od blokad, dzięki czemu także przywracany jest dopływ i odpływ krwi, oraz limfy, skóra jest odżywiana i nie tworzą się obrzęki.

    Co więc należy robić we własnym zakresie?

1.Wyrzucić krzesło obrotowe, jeżeli na takim siedzimy przez wiele godzin. Najlepiej je zniszczyć przed wyrzuceniem, żeby nikt więcej nie ucierpiał 😉

2. Konieczny jest ruch, codzienny spacer. Wzmacniając i rozciągając mięśnie utrzymamy zdrowy kręgosłup. Osobiście polecam pilates. Jeżeli nie będziemy chodzić, to siłownia niewiele nam da.

Ruch jest też konieczny, żeby jelita pracowały prawidłowo, łagodzi skutki stresu.

3. Siedzieć należy na zwykłym krześle, niezbyt miękkim, na brzegu, w taki sposób wzmacniamy mięśnie przykręgosłupowe.

4. Poświęcić parę minut na prostą relaksację stawu skroniowo-żuchwowego, oraz relaksację mięśni twarzy i szyi, usunięcie skurczu ramion (chętnym pokażę).

5. Zakupić roller i używać, bo inaczej nie działa 🙂

Ja mam taki (jest też świetny na cellulit): https://blackroll.com.pl/sklep/rolki-po-treningurekreacyjnie/blackroll-standard#/38-kolor-czarno_zolty

6. Korzystać systematycznie z masaży np. u Kingi Pantery – Ziomek 🙂

Polecam też na początek ćwiczenia rozciągające kręgosłup szyjny  Małgorzaty Mostowskiej na youtube http://www.youtube.com/watch?v=QCw3L7MhUJs#action=share

Podziel się tym postem w mediach społecznościowych:

Related Posts