O seksie wg medycyny chińskiej

     Cały ten seks…😏 wg TCM ( tradycyjnej chińskiej medycyny)
Za dr Błaszczykiem:
,, Jak wielką rolę spełniało życie seksualne w dawnych Chinach obrazuje fakt, że na dworze cesarskim był urzędnik, którego jedynym zadaniem było codzienne opisywanie zachowania się cesarza w czasie stosunku.”
a
  Chińczycy bardzo dbają o swój stan zdrowia i kondycję do późnej starości. Mają świadomość, że stosunki płciowe osłabiają esencję jing (nerki – korzeń naszego życia) i tym samym przyspieszają starzenie. I jak tu zrobić, żeby zjeść ciastko🍪 i mieć ciastko 😉?
Na Wschodzie wiedzą, że umiar i sposób kluczem do sukcesu. Ponieważ to wytrysk nasienia stanowi o utracie życiodajnej esencji jing, to uważa się, że seks bez orgazmu nie szkodzi. Normalny stosunek uszczupla esencję, ale zostaje ona uzupełniona i o ile stosunki nie są zbyt częste, nie osłabi to organizmu. Kobiety są tu uprzywilejowane, im seks sprzyja, kobieta nabywa wówczas jing.
a
,, Stare pisma podają, że mężczyzna o przeciętnym stanie zdrowia może mieć seks z orgazmem bez większej szkody dla zdrowia:
– w wieku 20 lat -1x dziennie
– w wieku 30 lat – co 2 dni
– w wieku 40 lat – co 4 dni
– w wieku 50 lat – co 10 dni
– w wieku 60 lat – co 20 dni
– w wieku 70 lat – co 30 dni lub rzadziej. Przy świetnym stanie zdrowia ewentualnie 2x częściej.”
a
Ważna jest także pora roku, czyli na wiosnę i w lecie częściej, a jesienią i zimą rzadziej (przypominam, że za oknem jesień 😁).
Skąd mężczyzna ma  wiedzieć, czy ma jeszcze czym szastać, czy już nie? Po objawach – jeżeli po stosunku odczuwa duże zmęczenie i potrzebę położenia się, lub np. zawroty głowy i osłabienie wzroku, bóle lędźwi i kolan, częste oddawanie jasnego moczu, to powinien się zastanowić jaką starość i sprawność w późniejszym okresie życia chce mieć i czy nie warto jednak seksu trochę ograniczyć.
Kobiety nie powinny uprawiać seksu podczas miesiączki (powoduje to zastoje qi i krwi), oraz w wieku poniżej 20 lat, ponieważ osłabia to ich nerki.
Brak aktywności seksualnej też dobry nie jest i szczególnie niekorzystnie dotyka zdrowia kobiet. Nagromadzony yang dosięga serca i osierdzia (układ.krążenia), powodując choroby z gorąca. Pamiętając, że wg TCM serce, to też umysł, zaburzenia mogą być także natury psychicznej (depresja, frustracja), a z drugiej strony (Chong Mai) powoduje to choroby ginekologiczne i urologiczne. Brak seksu wpływa także na tarczycę: ,,tarczyca jest wyrazem Shao Yin – funkcji nerek i serca. Jest także odbiciem naszej seksualności oraz związku.” Diolosa . Mogę dodać z obserwacji, że zakłócenia pracy tego narządu wynikają też z braku partnera, smutku i związanego z tym niedoboru oraz zastoju.
Libido ma ścisły związek ze stanem nerek (słabe yang nerek, to słabe libido, a słabe yin nerek, to z kolei silne pożądanie, lecz bez możliwości osiągnięcia orgazmu).
W czasie stosunku następuje wymiana energetyczna (z meridianów DM i RM ) między partnerami. Kobieta obdarza mężczyznę energią yin, a mężczyzna kobietę energią yang.
Udany seks ( z naciskiem na udany), to jeden z najlepszych sposobów na poruszenie qi i przeciwdziałanie zastojom (emocjonalny reset). Wyraźnie poprawia kobiecą urodę, zauważyłam, że aż w 4 aspektach 😁.
Z rozm
ów z klientami wynika, że z seksem ogólnie dobrze nie jest. Najczęściej doskwiera jego brak, lub brak chęci (coraz częściej u mężczyzn!), co podyktowane bywa różnymi czynnikami. O seks zadbamy wzmacniając nerki, o czym przeczytacie tu: http://www.kosmetyka-ziomek.pl/aktualnosci/abc-medycyny-chinskiej-cz-1-nerki/ Jeżeli  brakuje komuś seksu, to na pocieszenie mogę  dodać, że możemy tę energię przekierować na rozwój duchowy i uzyskać szybciej efekty w tym zakresie.
Medycyna chińska oferuje natomiast skuteczne środki na potencję i wzmocnienie nerek (zioła, moksa, akupunktura).
Zapraszam na konsultacje i zabiegi..
Mądre przysłowie głosi: ,, Jaki mąż w dzień, taka żona w nocy”, moim zdaniem działa tak samo w obie strony 😁.
Poniższy piękny mural uwieczniłam w Pradze😁.
.

 

 

Podziel się tym postem w mediach społecznościowych:

Related Posts