Akupunktura lecznicza i kosmetyczna

W gabinecie istnieje konieczność wcześniejszego umówienia wizyty

Bardzo proszę o kontakt telefoniczny:

Kinga Pantera-Ziomek

+48 600 330 435

Medycyna chińska jako część medycyny naturalnej to wiele uznanych od tysięcy lat metod, które służą leczeniu różnych chorób i dolegliwości. Jedną z najważniejszych i najbardziej skutecznych metod jest akupunktura, która jest stosowana od tysięcy lat głównie w Azji i w Europie.

Wiele prowadzonych w jej kierunku badań dało obiecujące wyniki, które sprawiły, że Międzynarodowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała akupunkturę jako skuteczną metodę leczniczą wielu chorób, w tym w likwidowaniu bólów różnego pochodzenia.

Jak działa akupunktura?

Głównie działanie akupunktury opiera się na teorii, że ludzkie ciało posiada własną energię życiową określoną jako bio-elektryczność, która w zdrowym ciele przepływa wzdłuż 12 głównych kanałów energetycznych (meridianów) i 8 dodatkowych do wszystkich narządów wewnętrznych.

Jeżeli przepływ energii jest zakłócony, wówczas wywołuje to dolegliwości bólowe oraz schorzenia różnego rodzaju. W odblokowaniu przepływu energii pomaga właśnie akupunktura. Pozwala ona na wzmocnienie odporności oraz aktywuje meridiany, które wiążą powłoki ciała człowieka z wnętrzem jego organizmu i dzięki temu możliwe jest dotarcie do wszystkich narządów.

Wkłuwanie jednorazowych igieł ze stali nierdzewnej w punkty na ciele ludzkim zlokalizowane wzdłuż meridianów przywraca prawidłowy przepływ energii i powoduje zwalczenie przyczyny choroby przez nasz organizm. Punkty te są ściśle powiązane z konkretnymi chorobami, dlatego muszą być precyzyjnie dobrane przez osobę wykonującą zabieg.

Po wykonaniu serii zabiegów możliwe jest uzyskanie równowagi w przepływie energii i organizm zaczyna działać z powrotem sprawnie.

Natomiast z punktu widzenia nauki stosowanie wkłuć igieł aktywuje krążenie w naczyniach włosowatych. Działa ono wtedy przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Komórki zaczynają pracować intensywniej, uwalniają się toksyny, wolne rodniki a organizm jest przez to pobudzony do walki z dolegliwościami, które szybciej ustępują.

Impulsy wywoływane przez nakłucia pobudzają układ współczulny i przywspółczulny, czyli poprzez ośrodkowy układ nerwowy akupunktura  oddziałuje na różne narządy wewnętrzne człowieka.

W gabinecie wykonuję zabiegi akupunktury kosmetycznej, świetnie i w naturalny sposób poprawiające urodę, oraz akupunkturę leczniczą, którą można się wspomagać w każdej dolegliwości i chorobie.

Jest szczególnie skuteczna w ostrych stanach bólowych, w bezsenności, depresji. Bardzo często łączę w swojej pracy różne techniki razem (np. Tui Na i akupunkturę, moksę i akupunkturę).

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża, choć nie w każdym przypadku i duże osłabienie organizmu.

Zabiegi kosmetyczne Rzeszów