Masaż chiński Tui Na

W gabinecie istnieje konieczność wcześniejszego umówienia wizyty

Bardzo proszę o kontakt telefoniczny:

Kinga Pantera-Ziomek

+48 600 330 435

Masaż chiński Tui Na to tradycyjna forma masażu leczniczego stosowana w Chinach już ok. 2 tysiące lat p.n.e. w celach profilaktycznych i leczniczych.

Masaż chiński Tui Na polega ona na stosowaniu połączenia mobilizacji stawów, rozciągania, masażu mięśni, stymulacji punktów akupresurowych, moksy i baniek.

Masaż Tui Na opiera się na filozofii taoistycznej i ma na celu przywrócenie harmonii ośmiu zasad TMC. Masażysta używa dłoni, kciuków, łokci, aby poprzez rozcieranie, nacisk, ugniatanie rozproszyć nadmiar Qi lub odżywić jego niedobór, przywracając harmonijne krążenie Qi w meridianach. Znaczenie chińskiej nazwy Tui Na to: TUI 推 – posuwać, pchać; natomiast NA 拿 – chwytać, porwać.

Masaż Tui Na opiera się na filozofii taoistycznej i ma na celu przywrócenie harmonii przepływu energii w ciele oraz detoksykację organizmu. Zabieg Tui Na nie koncentruje się jedynie na uśmierzaniu skutków choroby (symptomów), lecz przede wszystkim na wyeliminowaniu jej przyczyn.

Jest on najsilniejszą techniką w TMC detoksykującą organizm, co sprawia, że reakcje eliminacyjne przy zastosowaniu masażu mogą być gwałtowne: kilkudniowe nasilenie symptomów, bóle głowy, etc. Po kilku dniach samopoczucie się poprawia, bóle pleców i napięcia się zmniejszają.

Oto co usłyszałam od swojej pacjentki:

,,pierwszego dnia po zabiegu byłam osłabiona i musiałam iść spać bardzo wcześnie, ale po kilku dniach unosiłam się nad ziemią, tak się czułam”.

Edward Kajdański – prawdziwy znawca chińskiej medycyny i kultury już dawno opisywał w swojej książce, że do gabinetów na terapię Tui Na w Chinach kolejki ustawiały się od świtu!

Poprawa samopoczucia i redukcja objawów somatycznych zestresowanego ciała zapewniona. Ten zabieg tak naprawdę wprowadza równowagę w naszym organizmie jak mało co, bardzo polecam!

Zabiegi kosmetyczne Rzeszów