W gabinecie wykonuję zabiegi medycyny chińskiej: akupunktury leczniczej i kosmetycznej, masaż chiński liftingujący (którego nauczyłam się od doskonałej nauczycielki TMC dr Radha Thambirajah), Gua Sha, Tui Na, stawianie baniek ogniowych oraz moksę.
Każdy, kto doświadczył tych zabiegów jest zaskoczony ich efektywnością. Bardzo polecam, szczególnie akupunkturę kosmetyczną oraz terapię Tui Na, która wspomaga leczenie wszelkich chorób (dla osób zestresowanych, z bólami pleców)
Akupunktura znana od blisko 5 tysięcy lat służyła człowiekowi do poprawy zdrowia. Obecnie uznana przez klasyczną medycynę działa zarówno leczniczo jak i zapobiegawczo.
Zabiegi akupunktury wykonuje się wspomagając leczenie tradycyjne w przypadku wielu schorzeń, a także w celu poprawy urody. Jest wspaniałym, naturalnym środkiem leczniczym, przynoszącym równowagę w organizmie, dla świadomych, ceniących zdrowie klientów.
Przykładowe schorzenia, których leczenie można wspomóc działaniem akupunktury:
Dla poprawy wyglądu skóry na:
Poprawę wyglądu skóry twarzy uzyskuję dodatkowo, przy zastosowaniu terapii manualnej stawów skroniowo-żuchwowych.
Zabiegi wykonywane są igłami akupunkturowymi, moksą, bańkami – w zależności od problemu i schorzenia.
To technika masażu, która zrobiła furorę wśród moich klientek. Promują go blogerki urodowe oraz zwolenniczki naturalnej pielęgnacji skóry i wcale mnie to nie dziwi. To chińska metoda masażu specjalnymi narzędziami zrobionymi z rogów zwierząt, bańkami. Efekt, to głęboka regeneracja skóry, uniesienie owalu, opadających powiek. Poprawia się stan tkanki łącznej, skóra błyskawicznie się regeneruje, poprawia się krążenie krwi, spłycają się zmarszczki, mięśnie się rozluźniają, a organizm pozbywa się toksyn.
Zalecana seria 10 zabiegów raz w tygodniu, po 50 roku życia 15 zabiegów i zabieg przypominający raz na miesiąc.
Gua Sha to tradycyjna, starożytna chińska technika uzdrawiająca. GUA – oznacza w języku chińskim skrobać, SHA – oznacza w języku chińskim czerwoną wysypkę. W bardzo ogólnym znaczeniu przetłumaczyć można GUA SHA jako skrobanie skóry ciała aż do powstania zaczerwienia skóry („czerwonej wysypki”).
Gua Sha usprawnia krążenie krwi i limfy a także wspomaga usuwanie związków toksycznych z organizmu. GUA SHA wykonuje się specjalnymi narzędziami (o zaokrąglonych końcach ) wykonanymi z rogów zwierząt, jadeitu lub nefrytu. Ciało smaruje się oliwką, rozciera a następnie przystępuje do „skrobania”.
Technika ta działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Przynosi szybką ulgę w bólu, znosi sztywność, uczucie chłodu, gorączkę. Świetnie działa na spięte mięśnie oraz bóle stawów.
Wachlarz zastosowań Gua – Sha jest naprawdę szeroki: masaż tą techniką sprawi, że zapomnisz o chronicznym bólu, infekcjach, poprawi krążenie krwi, jakość snu oraz podniesie sprawność fizyczną i psychiczną.
Tui Na to tradycyjna forma masażu leczniczego stosowana w Chinach już ok. 2 tysiące lat p.n.e. w celach profilaktycznych i leczniczych.
Polega ona na stosowaniu połączenia mobilizacji stawów, rozciągania, masażu mięśni, stymulacji punktów akupresurowych, moksy i baniek. Masaż Tui Na opiera się na filozofii taoistycznej i ma na celu przywrócenie harmonii ośmiu zasad TMC.
Masażysta używa dłoni, kciuków, łokci, aby poprzez rozcieranie, nacisk, ugniatanie rozproszyć nadmiar Qi lub odżywić jego niedobór, przywracając harmonijne krążenie Qi w meridianach. Znaczenie chińskiej nazwy Tui Na to: TUI 推 – posuwać, pchać; natomiast NA 拿 – chwytać, porwać.
Adres gabinetu w Rzeszowie:
ul. Ks. Jałowego 20
35-111 Rzeszów
woj. podkarpackie
Kontakt telefoniczny:
Kinga Pantera-Ziomek
Tel.: (+48) 600 330 435